Hakkımızda

Başlangıç Akademi Çocuk Gelişim Merkezi, eğitim ve danışmanlık hizmetleri olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Merkezimizde floortime eğitimi almış, alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından, dil ve konuşma terapisi, ergoterapi, duyu bütünleme, sanat terapisi, oyun terapisi, özel eğitim ve psikolojik danışmanlık hizmetleri yürütülmektedir. Merkezimizde çocuklarımız tüm uzmanlarımız tarafından bir bütün olarak değerlendirilir ve ihtiyacı olan özel eğitim destek şekli belirlenir.

Çocukların çevrelerine en iyi şekilde adapte olabilmesi ve yaşına uygun bir yaşantıya sahip olabilmesi için gerekli olan duyusal gelişiminin, bilişsel gelişiminin ve psikomotor gelişiminin ortak bir şekilde gelişmesi gerekmektedir. Eğer bu gelişim alanlarından biri ya da birkaçı olması gerektiği dönemde gerekli şekilde gelişim göstermezse, ortaya çıkabilecek sonuçlar tahmin edilenden daha ciddi olabilir. Başlangıç Akademi olarak var olan gelişim ilkelerini esas alarak onlara en uygun eğitimi vermeyi hedefliyor ve çalışmalarımızı da buna göre şekillendiriyoruz.

Özel eğitim denilince bilinenin aksine gelişim bozukluğu olan çocuklar için verilecek olan en iyi eğitim yalnızca masa başı çalışmaları ile sınırlı olmamaktadır. Var olan duyusal gelişim ve diğer gelişim alanları temel alınmalı ve bunların bütünleştirilmesi ile sonuca ulaşılması gerekmektedir.

Hakkımızda

İstanbul, Bahçeşehir bölgesinde; Özel eğitim, duyu bütünleme, otizm, dil ve konuşma terapisi, sanat terapistliği, psikolojik danışmanlık alanlarında uzman kadromuz ile hizmet vermekteyiz.

Çalışma Saatleri

  • Pazartesi :09:00 - 18:00
  • Salı :09:00 - 18:00
  • Çarşamba :09:00 - 18:00
  • Perşembe :09:00 - 18:00
  • Cuma :09:00 - 18:00
  • Cumartesi :09:00 - 18:00
  • Pazar :09:00 - 18:00

İletişim

Bahçeşehir 1. Kısım Mah. Seyhan Cad. Berit 2 Sitesi. Vl9 Apt. No:34 Başakşehir / İstanbul
0 (212) 608 08 07